Uzm. Dr. Hülya Okçu | Medikal Cilt Bakımı Blog kapak görseli
Kasım 5, 2022

Medikal Cilt Bakımı

Cilt tipinize uygun ürünlerle yapılan ve cildin derinlemesine temizlenmesini  sağlayan bakımdır. Ardından cildin yüzeyinde biriken ölü hücre tabakasını temizlemek için “peeling” uygulanır. Cildin yumuşaması, gözeneklerin açılması ve siyah noktaların kolay temizlenebilmesi için vapozon (ozon/buhar) verilerek, siyah noktalar temizlenir.

Cilt problemine uygun ürünler, el ile veya galvanik akım yüksek frekans yardımı ile cilde yedirilerek, cildi canlandırıcı kan akımını artırıcı masaj yapılır. Sonrasında cildin ihtiyacına uygun bir nem maskesi veya arındırıcı maske uygulaması ile işlem sonlandırılır.

Antiaging cilt bakımı kırışıklık ve cilt yaşlanmasına karşı büyüme faktörlü ve özel antioksidan vitaminler gibi ürünlerle yapılır. Cildin canlılığını ve dolgunluğunu arttırır. Akne bakımı, hem siyah noktaları temizleyen hem de aktif akne dönemlerinde sivilceleri kurutan ve azaltan, mevcut tedavilere destek olarak yapılan bakımdır.

Dna, kök hücre ve kollogen bakımları; özel olarak hazırlanmış ayrı kitler sayesinde; yüksek konsantrasyona sahip zenginleştirilmiş marine kolajen, hücre yenileme işlem sürecini uyarır, kolajen üretimini aktif hale getirir, boşlukları doldurarak cilde hacim verir.

Cilt Bakımı Uygulamaları

Standart Cilt Bakımı:

Hijyenik şartlarda, cilt tipinize en uygun ürünlerle yapılan ve cildinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak olan bir bakımdır.

Aromatik Spesiyal Cilt Bakımı:

Aktif içerikler bakımından çok zengin olan bitkiler, enerji verici temel yağların kaynağı olup yatıştırırcı etkisi, hoş kokularıyla cilt bakımında şaşırtıcı sonuçlar sağlar.

Detoks Cilt Bakımı:

Şehir yaşantısının olumsuz etkilerine karşı, cildinizi toksinlerden arındırıcı ve yenileyici bu bakım mucizevi bir bitki olan GİNSENG içeren ürünler ile yapılmaktadır.

Anti-Aging Cilt Bakımı:

Yıllar içinde cildinizde oluşan kırışıklık, sarkma, leke gibi problemlere karşı özel ürünlerle yapılan bu bakım, günlük anti-aging bakımınızın yanında size önemli destek sağlayacaktır.

Özel maske Uygulamaları:

Cildin gereksinimine göre (kırışıklıklara karşı, yağ dengeleyici, toksinlerden uzaklaştırıcı ve dinlendirici) çeşitli maske kürlerinin uygulanmaktadır.

Leave a comment