Eylül 12, 2022

Gençlik Aşısı

Cildin kendini yenilemesini, sıkılığını ve nemini korumasını sağlayan hyalüronik asit son zamanlarda yüzde 100 saf ve konsantre olarak üretilmeye başlanmıştır. Gençlik aşısı hem volüm içeren çapraz bağlı hyalüronik asit, hem de cilde su ve nem veren saf hyalüronik asit içerir. İçeriğinde protein ve nükleik asit içermediği için, diğer dolgulardan farklı olarak doğal bir üründür.

Gençlik aşısı IAL System ve Bio Expander olmak üzere iki farklı formda uygulanabilir. IAL System, cildin kendi kendisini onarmasını tetikleyen, sorunsuz ciltlerde dahi bakım ve güzellik amaçlı kullanılabilen bir tür gençlik aşısıdır.

Cilde nem, parlaklık ve elastikiyet kazandırır. Bu aşı 0-15 ve 21. günde cilde uygulanır. İkinci günden itibaren cildin daha canlı ve parlak olduğu görülür. Düz ve çapraz bağlar içeren iki farklı Hyalüronic Asitten oluşan Bio Expander, cilde yaygın bir şekilde ve özel teknikle verilerek mezolift etkisi oluşturur. Yaş ve yerçekimiyle birlikte sarkan, eriyen, çöken dokulara hacim kazandırır.

Gençlik Aşısı Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?

20′li yaşlardan sonra Hyaluronik asit azalmaya başlar, 35 yaşından sonra bu azalma hızlanır. Hyaluronik asitin azalması, ciltte volüm ve hidrasyon kaybına neden olur.

Gençlik Aşısı  Hangi Bölgelerde kullanılır?

Gençlik aşısı yanak boşlukları, göz  kenarları, göz çevresi çukuru ve çene ovalinin yanı sıra dekolte, el üstleri ve alında hacim sağlamada kullanılır.

Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Bioexpander formunun etkisi, özellikle hacim ve mezolift etkisi hemen ortaya çıkar. Parlaklık ve canlılık 7 gün içinde başlar ve aylar içinde artarak devam eder.  IAL sistemde ise, 24 saat içinde etki başlar, gözle görünür etki, 15 gün içinde ortaya çıkar.

Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Bioexpander formunun, hacim etkisi 9-12 ay, ciltte parlaklık, hidrasyon, elastikiyeti arttırma etkisi 12-18 ay sürer.

Yan Etkileri Var mıdır?

İçeriğinde protein ve nükleik asit olmadığı  için son derece sağlıklı ve güvenilirdir. Yan etkisi yoktur. Uygulamadan sonra günlük yaşama hemen devam edilebilir.

Leave a comment