Dudak dolgusu
Eylül 28, 2022

Dudak Dolgusu

Dudakları şekillendirmek  ve dudaklara hacim kazandırmak için hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri uygulanır. Hyalüronik asit, vücutta bulunan bir madde olduğu için, hyalüronik asit enjeksiyonları istenmeyen reaksiyonlara sebep olmaz.

Hyalüronik asitle yapılan dolgu işlemiyle ince dudak yapısı dolgunlaştırılır ve dudaklardaki asimetriler düzeltilebilir. Dudak konturları yeniden belirlenebilir, hacmi artırılabilir, dudak köşeleri doldurularak şekillendirilir ve dudakların nemlenmesi sağlanır

Hyalüronik asit, su tutucu özelliğinden dolayı cilde hacim verir ve sonrasında vücut tarafından metabolize edilerek etkisi sonlanır. Uygulanacak bölgeye ve hacim kaybının derecesine göre kullanılacak hyalüronik asit dolguları farklılık gösterir. Ağız köşesi arasında kalan hafif kıvrımlarda ve dudak  hacimlendirilmesinde daha yoğun dolgu maddeleri tercih edilir.

Dudak dolgunlaştırma uygulaması ortalama 15-20 dakika sürer. Dolgu maddesi çok ince bir iğneyle dudaklara enjekte edilir. Uygulama yapılmadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi, uygulama sonrası günlük hayatına dönebilir. İlk kez uygulanıyorsa 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir. Kalıcılık süresi dolgunun konsantrasyonu ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 9-12 aydır.

Leave a comment