Ekim 5, 2022

Boyun ve Dekolte Gençleştirme

Boyun ve dekolte bölgesindeki cildimiz  yüz bölgesine göre daha ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle  sarkma ve belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkar. Bu bölgelerde ki yaşlanmanın en belirgin iki sebebi kırışıklıklar ve güneşin zararlı etkileridir.  Bunun yanında çene altındaki gevşeme ve yağ birikimi gıdı, gerdan oluşumuna yol açar.

Cerrahi uygulamaya gerek kalmadan diğer yöntemler sayesinde boyun ve dekolte bölgesinin cildini  yenilemek ve gençleştirmek mümkündür.

Sit amet aliquam id diam maecenas ultricies. Accumsan lacus vel facilisis volutpat est velit egestas. Adipiscing elit duis tristique sollicitudin nibh. Consequat nisl vel pretium lectus. Erat nam at lectus urna duis convallis convallis tellus id. Elementum curabitur vitae nunc sed velit dignissim. Nisi quis eleifend quam adipiscing vitae. Quam quisque id diam vel quam elementum. Risus quis varius quam quisque id diam vel.

Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

  • Botulinum toksin uygulamaları
  • Mezolifting-Mezoterapi
  • PRP (Platelet Rich Plazma)
  • Dolgu uygulamaları
  • Dermaterapi
  • Gençlik aşısı (Bioexpander)
  • VShape teknolojisi
  • Fibrocell Enjeksiyonu
  • Kimyasal Peeling

Botulinum toksin uygulamaları; özellikle boyundaki dikey bantların tedavisinde kullanılır. Yaklaşık 4-6 ayda bir kez yapılan  Botulinum toksin uygulamaları  iyi bir görünüm sağlar. Özellikle yeni başlayan kırışıklıklarda gayet başarılı sonuçlar verir. Botulinum toksin uygulamaları ile çene konturları  belirgin hale getirilebilir.

Mezolifting ve dolgu maddesi uygulamaları; ile boyun ve dekolte bölgesindeki  deri elastikiyetinin kaybıyla oluşan sarkmalar, ince kırışıklıklar ve baş eğme mimiği ile ortaya çıkan yatay boyun çizgileri tedavi edilerek  daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Dolgu uygulamaları ile 9-12 aya, mezoterapi uygulamalarında ise 4-6 aya kadar etkili sonuçlar alınır.

Dermaterapi ile büyüme faktörleri, üzerinde döner milimetrik iğneler kullanan basit bir cihaz yardımı ile cilt altına uygulanır. Bu  sistemle hem kolejen üretimi desteklenerek nem dengesi arttırılır hem de büyüme faktörleri,  mineral ve vitaminler cilt altına verilir. Boyun bölgesinde genç bir görünüm sağlanır, aynı uygulamada leke açıcı ürünler de kullanarak leke tedavisi  yapılabilir.

Kimyasal Peeling,  boyun ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklar ve hafif koyu renkli lekelerde çok iyi sonuçlar verir.

VShape teknolojisi , gıdı ve boyun bölgesindeki yağları eritmek ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan bir cihazdır. Yaklaşık olarak 20-30 dakika sürer ve  10 gün aralıklarla 5-6 seans uygulanarak  etkin sonuçlar elde edilir. Ağrısız olan bu işlem, anestezi gerektirmez. Kişi işlem sonrası hemen sosyal hayatına geri dönebilir. Etkileri uygulamadan hemen sonra hissedilir. Kesin etki son seanstan altı hafta sonra ortaya çıkar. Etkisi  1-2 yıl sürer, 6 ayda bir kez bir ya da iki seanslık idame uygulamalarının yapılması sonuçların daha kalıcı olmasını sağlar.

Tüm bu tedavilerde önemli olan, uzman bir doktor tarafından değerlendirme yapılıp sorun tespit edildikten sonra uygun tedavi yönteminin belirlenmesidir.

Leave a comment